Wieczór artystyczny w bibliotece – wystawa, promocja książek, koncert.


Zapraszamy Państwa na wieczór artystyczny w naszej bibliotece. 21 października 2016 r. o godz. 18.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa i biżuterii oraz promocja książek Krzysztofa Kulickiego, a także koncert akordeonowy w wykonaniu Bartosza Kołsuta - Młodego Muzyka Roku 2014.


Krzysztof Kulicki – urodził się w 1938 r. w Warszawie. Człowiek obdarzony wieloma talentami - ukończył Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej, obronił doktorat na WAT, jest humanistą, pisarzem, artystą malarzem. Członek Zarządu Związku Literatów Polskich , założyciel i prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości. Jego obrazy zobaczyć można w Warszawie, Londynie, Paryżu czy Berlinie, podpisuje je pseudonimem Kulwietis bądź inicjałami KS, powracając tym samym do swych korzeni litewskiego rodu. Dużym zainteresowaniem cieszy się jego srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi, w tym z opalami i szmaragdami. Krzysztof Kulicki jest autorem ośmiu książek beletrystycznych. Szczególną uwagę zwraca jego ostatnia powieść „A...B…” nominowana do nagrody „Angelus”.

Bartosz Kołsut – absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu w klasie akordeonu, student Akademii Muzycznej w Warszawie. Laureat wielu nagród w konkursach akordeonowych krajowych i międzynarodowych. Zwycięzca konkursu Młody Muzyk Roku 2014, finalista prestiżowego konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Laureat I Nagrody American Protege. Jako jeden z nielicznych Polaków wystąpił w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Bartosz Kołsut zajmuje się także dubbingiem – podkładał głos w wielu kreskówkach, a także filmach m.in. w „Lassie” i „Kudłaty zaprzęg”.

Serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Kulicki „Kulwietis” – obrazy olejne.

Bartosz Kołsut- Młody Muzyk Roku 2014.Powrót do aktualności