NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 - DOTACJA DLA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ZAKRZEWIE.


Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie otrzymała w roku 2021 dotację za realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-bookówi/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Kwota dofinansowania – 15 000 złotych.


Czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych w ramach wsparcia NPRCz 2.0 będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek obejmującej zarówno systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków także poza godzinami otwarcia placówek bibliotecznych, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025

Powrót do aktualności