DOTACJA DLA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ZAKRZEWIE W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.


Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie otrzymała w 2022 roku dotację za realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”. Kwota dofinansowania wyniosła 16 000 złotych.

Dzięki wsparciu NPRCz 2.0 czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek. Dotacja zwiększy możliwość systematycznego uzupełniania księgozbioru o nowości wydawnicze, a także formy zdalnego dostępu ułatwiające użytkownikom bibliotek korzystanie z książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków również poza godzinami otwarcia placówek bibliotecznych, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.


Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Powrót do aktualności