„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA…” WYSTAWA MALARSTWA KS. STANISŁAWA DRĄGA. KONCERT ROBERTA GRUDNIA.


22 marca 2019 roku o godz.18.00 w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa ks. Stanisława Drąga. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert fortepianowy Roberta Grudnia, wybitnego muzyka i kompozytora.Na wystawie zaprezentowane zostaną rysunki i malarstwo ks. Stanisława Drąga, w sumie ponad 70 prac, ukazujących nie tylko piękno naszego kraju, jego architekturę i krajobrazy, ale również portrety niezwykłych Polaków oraz samego artystę.

Ksiądz Stanisław Drąg urodził się 1 września 1941 roku w Kałkowie. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu i Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował teologię i historię sztuki. Od 1954 roku związany jest z Radomiem. Twórczością artystyczną zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat. Wśród ogromnej ilości prac jakie wykonał są rysunki, akwarele, obrazy olejne i niezliczona ilość ikon. Jego prace prezentowane były na ponad 100 wystawach. To druga indywidualna wystawa ks. Drąga w naszej Bibliotece. W 2013 roku udostępniana była wystawa ikon.

Robert Grudzień - artysta muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych, producent muzyczny i teatralny. Występował m.in. z: Teresą Żylis-Garą, Małgorzatą Walewską, Alicją Węgorzewską, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim. Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach.

Wystawa będzie czynna do 15 kwietnia 2019 r. w godzinach pracy Biblioteki

WSTĘP WOLNY. Zapraszamy!

Ks. Stanisław Drąg

Powrót do aktualności