„MAJÓWKA Z FOLKLOREM” W ZAKRZEWIE."


Podczas „Majówki z folklorem” wystąpi dziecięcy zespół ludowy „Małe Zakrzewiaki” z Przedszkola Samorządowego w Zakrzewie, kapela „Kalina” z Marianowic, kapela Foktów z Ostrołęki oraz Zespół folklorystyczny „Wieniawa”.

Gościem specjalnym będzie Janusz Prusinowski Kompania. Artyści kultywują tradycję wiejskich muzykantów, łączą muzykę z tańcem i udowadniają, że muzyka ludowa jest wciąż żywa. Grupa występowała z koncertami w Polsce i w wielu innych krajach Europy, Azji, w Kanadzie, USA (Carnegie Hall w Nowym Yorku i w Chicago Symphony Center). W Polsce często pojawia się na festiwalach. (Wszystkie Mazurki Świata, Nowa Tradycja) i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Wspólnie z pianistą Januszem Olejniczakiem zespół przygotował koncert „Wiejskie korzenie muzyki Fryderyka Chopina”. Kompania współpracowała również ze znakomitymi muzykami jazzowymi, m.in. Michałem Urbaniakiem i Tomaszem Stańko. Koncert zespołu o godz. 20.00.

Podczas wydarzenia będzie prezentowana wystawa dawnych fotografii pn. „Obrzędowość i tradycja muzyki wiejskiej ziemi zakrzewskiej”.


Wstęp wolny!


Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „EtnoPolska” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.


Patroni medialni: Radio Rekord 106,2 FM, Telewizja Dami, CoZaDzień oraz Tygodnik 7Dni.

Powrót do aktualności