KONCERT ANTONINY KRZYSZTOŃ Z ZESPOŁEM


Antonina Krzysztoń – pieśniarka o charakterystycznym, niepowtarzalnym głosie, kompozytorka, autorka tekstów - urodziła się w 1954 r. Krakowie Zadebiutowała w 1981 r. na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii w Gdańsku, co zaowocowało współpracą z kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka. W 1983 zajęła pierwsze miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Antonina Krzysztoń stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności, kiedy w listopadzie 1993 roku piosenka „Perłowa Łódź” zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki.
 Współpracowała z wieloma artystami, m.in. z Michałem Lorencem, Leszkiem Możdżerem, Marcinem Pospieszalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Wojciechem Waglewskim, Andrzejem Jagodzińskim.

Obecny skład zespołu, z którym gra od wielu lat tworzą: Marcin Lamch – kontrabasista, basista, kompozytor, Manolo (Jose Manuel Alban) – perkusista oraz Marcin Majerczyk - znakomity gitarzysta, z którym współpracuje od ponad 20 lat.


„ŚLUBNE HISTORIE…”

Wystawa fotografii ślubnych ze zbiorów mieszkańców gminy Zakrzew. Najstarsze zdjęcia pochodzą z początku XX wieku. Na wystawie znalazło się wiele przedwojennych fotografii i monideł, a także zdjęcia powojenne, aż do początku XXI w. Fotografie dokumentuje bogate tradycje związane z obrzędem weselnym w okolicach Zakrzewa.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W RAMACH ,,ZAKRZEWSKIEGO DNIA SENIORA”.

W ramach projektu zapraszamy uczestników na spotkanie, którego celem jest pobudzenie aktywności kulturalnej i społecznej osób w wieku powyżej 50 roku życia.


Wstęp wolny! Zapraszamy mieszkańców gminy Zakrzew.


ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

Powrót do aktualności